0

Radnik pobedom nad Voždovcem opet u trci za opstanak u ligi

Seriju utakmica bez poraza nastavili su fudbaleri Radnika koji su na domaćem terenu u 24. kolu Superlige sa 2:0 (0:0) savladali Voždovac. Oba gola na meču postigao je Ukrajinac Taras Bondarenko i tako tim iz Surdulice vratio u borbu za opstanak u ligi.

Iako su na polusezoni bili ubedljivo poslednji na tabeli Superlige, fudbaleri Radnika su, nakon startnog poraza od Kolubare, upisali dve pobede na domaćem terenu, kao i dva remija na gostovanju i tako stigli do 16 osvojenih bodova, koliko trenutno ima i novosadska Mladost GAT uz utakmicu manje.

Da je tim Slavoljuba Đorđevića bio rešen da se pobedom nad Voždovcem uključi u borbu za opstanak videlo se od starta utakmice. Najveća pojačanja Radnika Milan Makarić i Andrija Radulović pretili su gostima u prvom poluvremenu, dok se na drugoj strani sa par intervencija golman Ranđelović pobrinuo da mreže u prvom delu miruju.

Ključni detalj utakmice desio se u 63. minuta, kada je igrač Voždovca Burmaz laktom udario Bondarenka i zaradio direktan crveni karton. Morao je Ukrajinac na kratko zbog povrede da napusti teren, ali se već u 68. minutu našao na pravom mestu iskoristio odbitak od prečke i doneo prednost timu sa juga.

Isti igrač se i 10 minuta kasnije najbolje snašao u gužvi ispred gola protivnika i drugim golom rešio sve dileme oko pobednika.

Fudbalerima Radnika će naredni protivnik u Superligi biti Čukarički, a taj meč igra se na Banovom brdu u nedelju, 5. marta.

Izvor: Južne Vesti

Prijatelji sajta: FIRMA.co.rs