0

Naisa upisala prvi trijumf u sezoni

Posle poraza i remija na startu ARKUS lige, rukometašice Naise iz Niša savladale su na svom terenu ekipu Medicinara iz Šapca rezultatom 26:20 (12:10). Nišlijke su vodile većim tokom meča, a ovaj trijumf im je doneo četvrtu poziciju.

Golovima Sanje Stamenković, Jelene Đurović i Olivere Nikolić Naisa je povela sa 4:0 u 4. minutu i nagovestila je da će kontrolisati rezultat. U 21. minutu niške rukometašice su vodile sa 10:5, ali je za sedam minuta gostujući tim izjednačio (10:10). Ipak, bio je to trenutak opuštanja domaćih igračica koje su na odmor otišle sa vođstvom od 12:10.

Polako su povećavali prednost Nišlijke i u 47. minutu imale plus 5 (20:15), a na kraju slavile sa šest golova razlike (26:20).

Treneru Đorđu Teodoroviću mnogo je značio povratak Sanje Stamenković i Milice Mihajlović, a ekipu je sa sedam golova predvodila kapiten Olja Nikolić.

Sa tri boda Naisa je trenutno na četvrtom mestu, a naredni meč igraju 4. oktobra sa Železničarom u Inđiji.

Izvor: JuzneVesti

Prijatelji sajta: FIRMA.co.rs